saglik sigorta sirketi Hindistan kademeli gelisim

Saglik sigortasi-karmasik bir sektör
Olumsuz kosullar, veri olmamasi, ahlaki tehlikeler ve bilgi boslugu sorunlari nedeniyle ciddi çatismalarin artan sayida Saglik Sigortasi Hindistan diger isletmelere göre daha karmasik bir sektördür yapiminda önemli bir rol oynamistir. Politika tasarimi, degerlendirme ve uygulama gerçekten rekabetçi ve degisen senaryoda zor bir istir.

Bu Hint saglik durumu ve günlük yasam için gün içinde sigorta ilkelerinin uygulama anlamak için akilda toplumsal gerçekleri ve ulusal hedef hatirlamak önemlidir.

özel saglik sigorta sektörü
Yeni ekonomi politikasi ve serbestlesme süreci bir sigorta sektörünün özellestirilmesi yol açmistir. Bu saglik sektöründe bir devrim getirdi. Özel saglik finansmani, fiyat liberalizasyonu ve bürokraside azalma baslangiç ??toplumun çesitli kesimleri arasinda saglik-bilincin gelismesine yol açmistir.

Saglik hizmetleri alaninda yenilikçi planlari ile, saglik sigortasi planlari ve Hindistan’da politikalar kapsaminda sayisiz programlari vardir. Onlar bazi reçete ilaçlarin maliyeti ile birlikte, önleyici rutin ve acil saglik islemleri maliyetini karsilamak. Ancak, bu ürüne göre degisir.

Yani, bir kendisi için bir politika seçmeden önce kendi ihtiyaçlari ve bütçe üzerinde yogunlasmak gerekir.