Sigorta bölüm 1 araba sigortasi iddia

Herkes sigorta ne oldugunu bilir ve nasil elde etmek. Ama bunu var zaman ne yapacagiz? Eger bir talepte bulunmak olsaydi, ne yapacagini biliyorsun ki? Bu 3 parça kilavuz araba sigortasi ile baslayan, bir iddia durumunda ne kapsar.

araba sigortasi

Bir kaza olursa, bu senin hatan olsa bile, sorumluluk kabul ya da suçlama asla. Sigorta bilgileri baska bir sey sunmuyoruz, ve tazminat için para sunmuyoruz. Bu panik ve mümkün ne durum yaygin yapmak kolaydir ama bu asamada hata iddia size sevgili mal olabilir. Diger sürücü sorumlu kabul ederse çok daha basit iddia yapacak gibi, bu sizin sigorta bilgi. Tanik ve bu yolcu olarak olaya karisan herkesten adlarini ve adreslerini alin. Ayrica, iletisim bilgilerini ve diger sürücünün sigorta bilgi almak gerekir, onlar yasa ile size bu vermek zorunda. Polis olay yerinde gelirseniz, kendi rozet numaralari olsun. Bir iddia islerken sigortaci bu bilgilere ihtiyaciniz olacaktir.

Aracinizin fotograf çekmek unutmayin ve herhangi bir hasara neden oldu. Diger sürücü izin verirse, çok kendi araç resimleri olsun. Fotografik kanit genellikle bir anlasmazlik durumunda tanik ifadesi daha güvenilir, bu nedenle yeterli oldugundan emin olun. Mümkünse Ayrica sahnenin fotograflari almalisiniz. Bir cep telefonu bu için yararlidir.

Bu sahne düzeni ve bir tikaniklik neden olabilir araba, tanik ve herhangi nesnelerin pozisyonlarin bir taslak yapmak için yararli olabilir. Ayrica bölgede herhangi bir hiz limitleri kayit – diger sürücü bu hiz ise büyük ölçüde iddia yardimci olacak – ve ne hava gibiydi; örnegin yagmur yollarda daha az güvenli yapabilirsiniz, parlak günes isigi geçici körlük neden olabilir. Belki yardimci olabilir düsünüyorum kaza alani hakkinda herhangi bir bilgi unutulmamalidir.