Bir Michigan sigorta mini haksiz fiil dava dosyasi için nasil

Mini-haksiz fiil veya (sinirli maddi hasar sorumluluk) Michigan hiçbir hata yasalarina göre bir hükümdür.
Bu hüküm altinda en az% 50 hatali bir kaza ve diger sürücü arabasina zarar ise tamamen kendi sigorta kapsaminda degildir, size dava olabilir ve tazminat 500 dolara kadar ödemek zorunda kalabilirsiniz. Bu ayni zamanda diger sürücü hatali% 50 veya daha fazla ise sigorta kapsamina girmeyen araç zarar için diger sürücü dava anlamina gelir.

Mini haksiz fiil hüküm uyarinca yapilan bir dava genellikle küçük iddialari veya belediye mahkemede yapilacaktir. Her iki taraf davanin bir üst mahkemeye tasindi sahip isteyebilirsiniz, ama durum tasinmis olmasi sorulan kisi ek mahkeme masraflari ve yargi alt mahkemede ödenir olurdu ne daha yüksek olmayacak sorumlu olacak .

Tazminat hata tutar veya yüzde dayali verilecektir. Zarar 500 $ ve diger taraf hatali% 60 ise, örnegin o diger sürücü için 300 dolar ödemek zorunda kalacak. Istege bagli kapsama alani sinirli maddi hasar sorumluluk veya diger tarafin cebinden ödemek seçebilirsiniz dedigi gibi sigorta sirketleri, genellikle “mini haksiz fiil” için kapsama saglayacak.

Bir mini-haksiz fiil iddia dosyalama genellikle iddiada 3 sey gerekir kolay bir islemdir.

Ilk adim, bir kaportaci bir tahmin almak için, size zarar sahip oldugunuz sigorta sirketine kanitlamak zorunda. Zarar indirilemeyen sigorta sirketi daha az ise daha az miktarda ödeyecek.

Ikinci adim, indirilebilir ne sigorta sirketi göstermek için bildirimleri sayfasinin bir kopyasini gerekecek. Sigorta sirketi 500 $ maksimum asmayacak sekilde indirilemeyen veya zararlarin daha az ödeyecek.

Üçüncü adim polis raporunun bir kopyasini elde etmektir. Diger sigorta sirketi hatali ve Michigan diger taraftan sigorta bilgileri polis raporunda listelenir kim dogrulamak için bir kopya isteyeceksiniz.