Evinizin sigorta maliyeti azaltmak için nasil

Herkes bu ekonomik sikintilar sirasinda tasarruf yapmanin yollarini ariyor. Eger birkaç ayarlama yaparsaniz, ev sigortasi primleri üzerinden bir paket kaydedebilirsiniz. Bu ipuçlari büyük ölçüde ev sigorta maliyetini azaltmak için yardimci olabilir.
1. Evinizde sigorta maliyetini azaltmak için yapabileceginiz seylerden biri, evinize güvenlik eklemektir. Evinize bir hirsiz alarmi, bir ölü civata kilit veya bir duman dedektörü ekleme, sadece sizi korumak için yardimci olmaz, ayni zamanda ev sigorta azaltacaktir.
2. Ek indirimler sunuyoruz sigorta sirketleri için çevresinde alisveris. Alisveris etrafinda uzun vadede size yarar saglayacak. Bazi sigorta sirketleri digerlerinden daha fazla indirim sunabilir.
3. Bu sigortalarin birlestirmek için indirim olmadigini görmek için, sizinle diger sigortasina sahip oldugu sirket ile kontrol edin. Siz de ev saglamak için, sizinle birlikte araç sigortali sigorta sirketi kullanabilirsiniz.
4. Iyi bir kredi puani olmasi ev sigorta daha düsük bir oran alabilirsiniz. Eger mükemmel kredi yoksa, kredi puani yükseltmek için ayarlamalar yapmak.
5. Ev sigorta sirketleri degistirmekten kaçinin. Sen sadik bir müsteri oldugu için indirim alabilirsiniz.
6. Eger yasadigimizi alaninda bagli olarak, dogal afetlere karsi, evinize korumasi ekleyebilirsiniz. Ayrica, yangin riskini azaltmak için evinizdeki eski elektrik tesisati güncelleyebilirsiniz.