ilk 3 sss kendini için emeklilik fonlari yönetilen

Kendi kendine yönetilen emeklilik fonlari Avustralya’da son derece popüler hale gelmistir ve yatirim hangi sekilde ellerinde olmasini saglamak için bu yatirim seçenegi kullanmayi tercih ediyor çesitli insanlar var olsa da, konusunda soru adil bir dizi hala kendini insanlar emeklilik fonlari basardi. Üst Bazi sik sorulan sorular ve cevaplari asagida ayrintili olarak açiklanmistir.

Nereden geliyor kendi kendine yönetilen emeklilik fonlari çalisan için ücret nedir?
Emeklilik fonlari yönetilen kendini yönetmek için idari para fonu kendi kar geliyor. Kendi kendine yönetilen emeklilik fonlari her biri ayri bir varliktir ve kendine yeterli olmasi bu nedenle gerekir.

Nasil kendi emeklilik fonlari vergi yönetilir?
Kendi kendine yönetilen emeklilik fonlari için vergi toplam tutari yüzde 15’tir. Bu katki ve kazanç içerir. Ama fazla 1 yil için yatirim yapilan sermaye kazançlari yüzde 10 sermaye kazanci vergisi üzerinde yüzde 33 etkili bir indirim alabilirsiniz.

Bir emeklilik kendine yönetilen emeklilik fonlarindan ödenebilir mi?
Kendi emeklilik fonlari yöntemleri hesaplama emeklilik baglantili piyasasina dayali tahsis sekilde mütevelli emeklilik ödeme yapabilirsiniz basardi. Kendini onlar önce 30 Haziran 2005 için kurulmustur varsa emeklilik fonlari da yasam beklentisi ya da ömür boyu emeklilik ödeme yapabilirsiniz basardi.

Isveren tarafindan emeklilik teminat tutari kendi kendine yönetilen emeklilik fonlari içine ödenebilir mi?
Kendi kendine yönetilen emeklilik fonlari emeklilik fonlari düzenlenir ve bu nedenle emeklilik garanti miktarda onlara ödenebilir.