tüketicinin korunmasi hareket izin ajanlar dahil ombudsman diyor

Mülkiyet sigortasi izin olanlar da dahil olmak üzere konut ev sahipleri, satis temsilcileri ile ayni tüketici kanunlarina göre izin ajanlar getirmek için Özellik Obudsman çagri agirlayacak.

Önemli ölçüde kiralama sektöründe tüketici güven düzeyini artirabilir bir hareketle, Ombudsman Christopher Hamer izin ajan sektörünün daha iyi düzenlenmesi için çagiriyor.

O özel kiralama sektöründe düzenleyen önlemek istedigini Konut Bakani Grant Schapps gelen bildirimleri ragmen, Hamer hükümet kolayca mevcut mevzuat Kale direkleri hareket olabilir diyor. O koalisyon sadece Tüketiciler, Emlakçilar kapsamini genisletmek ve izin ajanlar dahil etmek Kanunu 2007 Redress olabilir açikladi.

Hamer kiraci ve ev sahipleri hem de bir yerde bu ek koruma var “simdi her zamankinden zorunludur daha fazla” oldugunu açikladi. 2007 Yasasi tüm ajan tüketiciler ve ajanlar arasinda herhangi bir uyusmazliklari yardimci olacaktir onaylanan tazminat plani katilmak olur.

Hamer o izin ajanlara karsi yapilan sikayetlerin isiginda istegi yapiyor diyor. O izin ajanlara karsi sikayet sayisi satis acenteleri karsi yapilanlar ile esit oldugunu söylüyor. O yerlesim ajanlarin eyleminde dahil tutarlilik çözmek anlasmazliklar yardim ve güvenle bir özellik kiralamak olasi alicilara tesvik etmek için yardimci bir daha yüksek düzeyde oldugunu anlamina gelecegini sözlerine ekledi.

Bu uyusmazliklarin fall-out kendilerini korumak için, bir özellik kiraya herkes onlar dahil kira garanti sigortasi ile ev sahibi sigorta saglamak gerekir. Indirim Ev sahibi Sigorta standart olarak bu sunmaktadir.