özel saglik sigortasi avantajlari ve dezavantajlari

Amerika Birlesik Devletleri’nde, su anda özel saglik sigortasi olan kisilerin fazla 200 milyon vardir. Özel saglik sigortasi 2 ana tipi vardir, yani saglik planlari ve tazminat saglik planlari basardi. Yönetilen saglik sigortasi uygun bir fiyata kaliteli bakim almak isteyenler tarafindan seçilir. Öte yandan, tazminat saglik planlari kendi tibbi bakim kararlarini kontrolünde maksimum esneklik tercih eden insanlar tarafindan seçilir. Özel saglik sigortasi elde artilarini ve eksilerini bir göz atalim.

avantajlari:

· Politikasi sahipleri bütçeye uygun kendi saglik planlari seçme özgürlügüne sahip. Onlar da kendi rizasi ile her zaman anlasma sartlarini degistirebilirsiniz. Onlar gerekmez tibbi seçenekleri için ödemek zorunda degilsiniz.

Sigorta isleri vardiya halinde · sigorta planlari etkilenmeyecektir

· Sigorta onlarin tibbi hizmetler gerçeklestirmek için tercih doktorlar seçme özgürlügü var. Dahasi, elektif cerrahi islem daha hizli erisebilirsiniz.

dezavantajlari:

· Poliçe sahipleri artan saglik maliyetleri nedeniyle yüksek prim ödemek için gereklidir.

· Bireylerin mevcut tibbi durum ya da önceden var olan durumu nedeniyle sigorta saglayicilari tarafindan reddedilen olma riski ile karsi karsiya olabilir.

Eger kendi saglik sigortasi elde etmek için gerçekten gerekli olup olmadigini karar vermeden önce ilk mali durumunu bakmak için Özetle, önemlidir. Özel bir saglik plani için göze alamaz endiselenmeyin. Hala hükümet veya isveren destekli saglik planlari birini seçmek için seçenek var.