eski araba sigortasi

Bir araba satin almak büyük bir mali harekettir. Aksi takdirde “backstabbing” kredi basvurusu gibidir: sizin kredi sorunlu olsun, borç danisma firmalarin yardim isteyin ve hizmetler için binlerce dolar ödemek zorunda olacak. Tersine, araba kazalari için, size para esit derecede büyük miktarda neden oldugunuz tüm zararlari göze zorunlu olacak.

Simdi, yeni bir araba satin aldiginizda, çünkü yukarida ifade ettik risklerin bu sigorta için gereken konum. Ama merak etmeyin; araç sigortalanmasi basit. Ya bir sigorta komisyoncusu veya dogrudan sigorta gitmek veya online teklif karsilastirma web sitelerini ziyaret için seçim var.

Ve araba sigortasi sözlesmeleri hiç karmasik degildir. Temel olarak, bir araba sigorta sözlesmesi ilkenizde tanimlanan kayiplari ödemeyi kabul, prim ve sigorta sirketi ödemeyi kabul, size içerir. Otomatik sigorta sözlesmesi genellikle mülkiyet, sorumluluk ve saglik sigortasi saglar. Bir araba sigortasi sözlesmede temel politikalarin, hasar ya da tedavi yaralanma ücreti öder yaralanma veya maddi hasar ve Tibbi kapsama alani için baskalarina hukuki sorumlulugu için ödedigi araç, Sorumluluk kapsama hirsizlik için ödedigi Emlak kapsama dahil rehabilitasyon ve bazen cenaze giderleri.

Nasil böyle bir sözlesme fiyati hakkinda? Araba sigortasi tirnak büyük ölçüde size olan bir sürücü ne tür baglidir. Kadin araba sigortasi bir erkek olmasi gerekir ortalama araç sigorta poliçesi daha kesinlikle ucuzdur. Tersine, bir acemi araba sigortasi, en pahali olabilir. Bunun arkasindaki nedeni basittir: kadinlar erkeklere göre daha güvenli sürücüler oldugunu gösteren istatistik bir yeri vardir. Yeni nitelikli sürücüleri, diger taraftan, eski, daha deneyimli sürücüler daha kaza olmasi daha muhtemeldir sayilir, bu yüzden daha pahali sigorta poliçeleri olsun.

Bu temelde bir araba sigortasi için basvuruda zaman akla gerekecek bazi seyler vardir. Onlar sag, biraz karmasik degil mi?