hayat sigortasi primi etkileyebilecek faktörleri

Hayat sigortasi yaptirmayi öngörülemeyen bir dünyada sadece sagduyu ve size üzerinde olanlar bagimli sevdim varsa önemlidir. Hepimiz kötü oluyor düsünmek sevmiyorum da, can ve, böylece hayat yeterli koruma yaptirmayi esastir yok.

Temelde bir hayat sigortasi sigortalinin ölümü durumunda para önceden belirlenmis toplami öder.

Ancak etkiler ve ölüm nedeni onlara baglantili olmalidir politika geçersiz hale gelmesine neden olabilecek birçok hükümler vardir. Genel ilgili prim politikalari için geçerli ve kapak birçok faktör vardir.

Bu sizin için ve ne istisnalar politika için geçerli kaplidir anlamak önemlidir nedeni budur. Bu degisebilir iken bazi ortak faktörler vardir:

Zaten politika sevdiklerinize basarili bir iddiada olup olmadigini üzerinde ciddi bir etkiye sahip olabilir almak zamanda sahip bir hastalik söz degil. Bu her zaman poliçesi yaptirmayi sirasinda dürüst bilgi vermek ve ya da uygulama vardi ne zaman herhangi bir hastalik beyan esastir.

Eger hayat sigortasi yaptirmayi düsünün ne zaman cinsindendir prim birçok faktöre baglidir. Örnek olarak, kaç yasindasin poliçesi yaptirmayi sirasinda olan politikasi boy ve kilo olacak gibi aylik mal olacak ne kadar büyük bir faktördür.

Sizin meslek de dikkate alinir bir – daha fazla riske yüksek, prim vardir. Eger sigara içen ve genel saglik genel durumu olup olmadigini da belirleyici bir faktör oynayacak.

Ne kadar ödeyecek ayni zamanda çikar ve tipi politikasinin seçtiginiz isteyen kapak miktarina baglidir. Bunun yani sira sizin yasam tarziniza ilgili soru sorulur. En sevdiginiz hafta sonu etkinligi gökyüzü dalis veya benzeri yüksek riskli spor ise Açikçasi, o zaman daha yüksek bir risk olarak kabul edilecek ve pahali kapak olacaktir.

Her zaman sizin için kaplidir ve ne için yer almayan ne bildiginizden emin olun. Genellikle küçük baski bulunabilir ve kesinlikle bir politika üzerinden bakmak için zaman alacak istisnalar göz atin.