sürücüler hiz kameralari tarafindan ‘deli’

Birçok Ingiltere sürücülerin kendi sürüs hiz kameralari için her zaman disari bakmak zorunda sonucunda aci hissediyorum, yeni bir rapor ortaya koymustur.

Onlar Ingiltere yollarda 5.000 hiz kameralari biri için disari ariyoruz çünkü katilanlarin yüzde satnav firma RoadPilot, 53 tarafindan yapilan bir arastirmada dikkatlerini güvenli sürüs saptirilmis oldugunu söyledi.

Arkasindaki arabaya olasi tehlike poz – üç sürücülerinde biri, ne olursa olsun seyahat ne kadar hizli bir hiz kamerasi nokta ne zaman içgüdüsel olarak fren söyledi.

Birçok sürücüler de 52 yüzde onlar hiz sinirini bildirmek için yetersiz tabela olduguna inaniyorum belirten ile, sik sik hiz sinirlamalari degisiklik habersiz yorumladi.

Hiz yakalanan sürücüler kendi araç sigorta primleri üzerinde bir etkisi olabilir ki, ceza puani verilen para cezasina çarptirilabilir.

James Flynn OBE, RoadPilot CEO’su, sunlari söyledi: “Birçok kisi hiz kameralari özellikle de ilk etapta yol güvenligi gelistirmek için bir araç olarak tanitildi verilen kendi sürüs üzerinde olumsuz bir etki, sahip oldugunu düsünüyorum endise vericidir.”

Bu arada, Lancashire 500 sürücüleri bir kamera yanlis kurmak ve evrak Blackburn yanlis ele sonra devrildi hizlandirmak için kendi inançlari vardi.

Lancashire Evening Post üç polis isçileri kötüye için disiplin cezasi ile karsi karsiya oldugunu bildirdi.

Polis ve Bagimsiz Polis Sikayetleri Komisyonu arasinda ortak bir arastirmadan sonra, 545 hiz mahkumiyet bozmustur edildi ve sürücülere iade ceza £ 35,000 vermistir.