taksi sigortasi yaptirmayi

Ingiltere’de her gün yollarda kullanilan taksiler binlerce var. Onlara pek çok ile, her yil taksi kazalar bir sürü var gidiyoruz ortalamalar kanunu tarafindan da kesin degildir. Bu nedenle, bir taksi sürüs eger uygun bir taksi sigorta poliçesi var ki hayati önem tasimaktadir. Uzman taksi kapak yaptirmayi olmadan meydana gelen bir kaza durumunda büyük sorunlar kendinizi açik birakiyor.

Bazi insanlar bir taksi sürüs zaman normal, özel politikasi olan paçayi düsünebilir ama bu durum böyle degil. Normal bir poliçe kapsaminda araç sigorta ve daha sonra bir taksi olarak araç kullaniyorsaniz o zaman var ve ayni zamanda yasalari çignemis olacagi kapak geçersiz kilacaktir. Dogru kapaksiz yakalandigini en azindan lisans kaybetme olasiligi anlamina gelecektir ve en kötü durum senaryosu size agir para cezasi ve hatta hapse olacak.

Tam taksi kapak yaptirmayi degil yerde hiçbir kamu sorumluluk sigortasi var çünkü aracin içinde faaliyette bulunan yolcu sigortali anlamina gelir. Bu nedenle risk kendinizi sadece koyarak ayni zamanda bilmeden yasadisi hizmetlerini kullanirken bu insanlar vardir.

Bir tam zamanli taksi soförü iseniz o zaman aracinizin da geçimini saglayan kimse, bu nedenle bir kaza durumunda kapli olacak emin olmak için mantikli. Eger uzun süre için araç yoktu ya da lisans çikarmis olsaydi o zaman gelir kaynagi gitti. Taksi sigorta yaptirmayi biraz daha baslangiçta maliyet sonunda ama uzun vadede size görmezden göze alamaz ek bir maliyet olabilir.