anlamak gerekir sigorta araç sigorta türleri

Tüm bu Amerika Birlesik Devletleri altyapi, otomatik sigorta bir bir araba çalistirmak sahibi olmak gereklidir anlamak için kolay bir labirent çevresinde ileri geri, içinde ve disinda seyahat ile. Araba alicilari için, bir çaba kullanilabilir otomatik sigorta farkli türleri hakkinda bilgi saglamak için sigorta sirketleri adina yapilmasi gerekir. Bu yaralanma ve sorumluluk, çarpisma, kapsamli, tam glace, sorumluluk, saglik sigortasi, kisisel yaralanma koruma ve underinsured veya sigortasiz otomobil içerir.

Sorumluluk sigortasi bir sürücü olarak olmasi zorunludur. Bu sigorta, bir kaza sirasinda olusabilecek maddi herhangi bir yaralanma veya hasar kapsar. Sorumluluk iki tip yaralanma sorumluluk sigortasi ve maddi hasar sorumluluk sigortasi içerir.

Saglik sigortasi arabanin sürücü ve yolcular odaklanan farklidir. Bu sürücü ve yolcular için herhangi bir tibbi tedavi kapsayacaktir. Buna ek olarak, saglik sigortasi sakatlik sigortasi ve agri ve aci tazminat sunmamis olabilir veya.

Sigortasiz veya alti sigortali sürücüleri sigorta kaza sigortasiz veya underinsured bir sürücü ile olusmasi durumunda sizin veya yolcu karsilasabilecegi herhangi bir maliyeti ödeyecek.

Çarpisma sigorta defter degeri etkileyebilecek araç için çarpisma nedeniyle hasar maliyeti ile ilgilidir. Kapsamli vandalizm, dogal afetler, hirsizlik veya hasar diger tür kaynaklanan hasarlari daha ilgilidir.

Araba sigortasi diger bazi türleri vardir. Bu cam degistirme sigorta, sigorta çekme sigorta vb Bu tür genellikle gerekli degildir içerir ve genellikle pahali gibi popüler degil.

Simdi araba sigortasi ne tür orada oldugunu biliyorum, bir sonraki adim güvenilir bir sigorta acentasi bulmaktir. Bu arastirmak için ilk yer aile ve arkadaslar geçer. Tavsiye Eger daha fazla arastirmak isteyenler maddeleri siralamak yardimci olacaktir. Eger nihai karar vermeden önce birkaç farkli ajanlarla konusmak isteyeceksiniz. Olabilecek her türlü sorular sorun. Bu ajan için orada budur.