yaslilar için saglik sigortasi seçenekleri

65 altinda 65 yasin üzerinde olan ancak belirli bir sakatlik veya kalici böbrek yetmezligi ve en az 5 yil için yasal bize vatandasi olan varsa, o zaman saglik sigortasi için uygundur. Medicare 1965 yilinda Kongre tarafindan onaylanan bir yasa bir ürünü olarak geldi. Sizin çalisma yil boyunca maas üzerinden saglik sigortasi katki için gereken bir federal program oldugu için, ayrica uygun için kurallar eyaletten eyalete benzer oldugunu kesfedeceksiniz.

Medicare iki bölümden olusur:

Medicare Bölüm A – Bu belirli kosullar altinda bir hastane, huzurevi veya darülaceze ve evinizde bakimi için bir hasta ise bakimi için ödeme yardimci olur. Bu çalisirken ödemis oldugunuz vergiler tarafindan ödenir çünkü birçok bunun için bir ay prim ödemezsiniz.

Medicare Bölüm B – doktor hizmetleri ve tibben gerekli olan ayakta tedavi ödemek için yardimci olur. Ayrica önleyici hizmetleri, grip çekimleri için öder. 2008 yilinda, standart aylik prim $ 96,40 oldu.

Senin 65. dogum günü sonra ilk yedi ayinda, saglik sigortasi kayit ücretsizdir. Bireyler olarak adlandirilan yararlanicilar olarak saglik sigortasi kapsaminda ve tibbi ihtiyaçlari çogu için ödeme yardimci olacaktir. Medicare yinelenen sakatlik veya uzun süreli hastaligi olanlar için evde, ya da bir bakim tesisi verilen bakim, kapsamaz.

Her durumda geçerli olmasa da Medicare da, Advantage Planlari saglar. Bu planlar yararlanicilara reçete programlar sunuyoruz. Özel ayrintilar Seçtiginiz program ve uygunluk baglidir.

Medicare için kayit çok basit, ama farkli planlari ve kayit dönemleri vardir. 65 yasini önce Sosyal Güvenlik faydalari aliyorsaniz, size 65 yasini A ve Bölüm B otomatik olarak ay Bölüm dahil edilecektir. Eger dogum gününden önce posta üç ay içinde Medicare kartinizi alacaksiniz.