saglik sigortasi seçenekleri

Saglik sigortasi çogu Yönetilen Bakim Plani denir
Yönetilen bakim saglik sigortasi planlari farkli türleri vardir.
tercih saglayici kuruluslar veya Basari Algisi Ölçegi
saglik bakim organizasyonu veya HMOs
noktasi hizmet planlari veya Poz
Çogu kisi saglik sigortasi plani ihtiyaçlari için yönetilen bakim planlari bu tür arasinda seçim ile zorlanmaktadir. Bu en iyi seçim yapilabilir böylece her türü hakkinda biraz bilmek yardimci olur.

Bu üç yönetilen bakim saglik sigortasi planlari saglik sigortasi birçok farkli türde bir örnekleme mevcut planlari vardir. Bu muhtemelen en kullanilir. Her saglik sigortasi plani farkli kurallar ve farkli politikalari vardir. Bir saglik sigortasi plani seçerken tüm politikalarini gözden önemlidir.

Bir POS plani üç en özgürlük sunuyor. Bir PPO veya HMO gibi bir POS plani kendi ag doktorlar vardir. Ancak, POS bir kisi plani ile planinda veya ag disinda doktorlar için tüm masraflarini karsilamak, çünkü bir doktor ag ya da degilse endiselenmenize gerek yoktur. Sadece zaman zaman bir kisi bir dis doktor kullanirken bir katki payi ödemek zorunda kalacak.

Bir HMO bir aylik ücreti ve seçmek için hangi kapali saglayicilarin bir listesini saglar. Bir kisinin bakimi ile ilgili tüm koordine bir birincil bakim doktoru seçmek için gereklidir. En HMOs katki payi ya da çok düsük katki payi yok. Bir kisi HMO disinda bir doktor kullaniyorsa bu masraflarin% 100’ü ödemek zorundadir.

Bir PPO PPOs ödeme planlari kabul etmis bazi doktorlar ile kurulmus bir saglik yönetimi planidir. Kapali bireysel PPO içindedir saglayicilari kullanmaya çalistiginizda bekleniyor. Bir PPO ag saglayicisi ziyaret PPO tarafindan önceden ayarlanmis bir katki payi mal olacak. PPO ag disinda bir saglayici kullanan kisi bir muafiyet ulasmak için ve indirilebilir karsilanmaktadir dek cebinden tüm masraflari ödemek zorundadir var anlamina gelir. Ayrica PPO ag disinda saglayicilari PPO normal öder ve bu durumda hastanin fark ödemek zorunda olacak daha yüksek bir fiyat talep edebilir.

http://www.preferedforms.com