sermaye girisim için pnb finalistleri 10 sigorta

Punjab National Bank politikalarini dagitmak için komisyon ek olarak bankanin sermaye girisim teklif var aday on özel hayat sigorta sirketleri vardir.

Aday sirketler HDFC Yasam, Güven Hayat, sevketti Sun Life ve Max New York Hayat içerir. Küçük sirketler Aviva, MetLife, Bharati Axa, Aegon Religare, DLF Pramerica ve Gelecek Generali olusur. Bu sirketlerin HDFC Hayat bir grup sirketi ve Max New York Hayat gibi bir banka Eksen Banka ile bir ortaklik sahiptir.

Banka bu sigorta sirketi bir hissesini ek olarak ürünlerin dagitimi için komisyon alacak bir model seçtigini söyledi.

Küçük yasam sirketlerden bazilari vana tarafindan öngörülen yeni dagitim maliyet yapisi içinde çesitli gerçeklestirmek için bir banka ortak doludur. Bu sirketler nominal deger üzerinden% 30 gibi yüksek bir hissesini sunmaya haziriz.

Ayni zamanda büyük sigorta da yeni düzenlemeler çok zor hayat sigorta sirketleri operasyonlarini büyütmek için yapar olarak kat bir banka için istekli. Bu ekonomik yilinin ikinci yarisindan itibaren yürürlüge giren suçundan kap, politikalari üzerinden ödenen ve bu nedenle dagitim kisitlamak olabilir komisyon ölçüde sinirlar.

Sanayi Içerdekiler göre kamu bankasi simdi fazla% 26 ve küçük ama daha degerli hissesini sunan sirketlerin gücü tehlikede veto sunan sirketler arasinda seçim yapmak zorunda olacak.

PNB 28.12.2010 tarihinde banka ile Sigorta is stratejik ortaklik için sigorta sirketleri isteyen Faiz ifadesi davet etmisti. Banka bu farkli modeller öneren Hint ve Uluslararasi Sigorta sirketlerinden “ezici” yaniti aldigini söyledi.

“Çesitli modellerinin degerlendirilmesi aldiktan sonra, Banka tie-up var olan bir Hint hayat sigortasi sirketi istirak ile birlikte bir kurumsal ajansi araciligiyla hayat sigortasi girisim katilmaya karar verdi. Buna göre, RFPs on sigorta sirketleri takip için verilmis Bu modeli önermisti kim “banka dedi. Bu ortak Bu sigorta sirketleri tarafindan sunulan tekliflerin degerlendirilmesi göre düzenlenecektir da sözlerine ekledi.

Kaynak: [Hindistan Times]