masraflari ev sahibi sigorta giderleri kesmek için 6 yol kesme

1. Indirilemeyen kaldirin.

Tipik bir muafiyet 250 $. Çogu sigorta sirketleri en az $ 500 bir muafiyet tavsiye ederiz. Ne kadar yüksek olursa muafiyet, size prim kaydedebilirsiniz daha fazla para.

2. Ayni sirketten sizin ev sahibi ve otomatik sigorta satin almak.

Onlardan iki veya daha fazla politika satin alirsaniz ev sahibi, otomatik ve sorumluluk kapsami satmak Bazi sirketler kadar 15 yüzde çoklu politikasi indirim verecektir.

3. Afet dayanikli ev daha yapmak.

Ne firtinalar ve diger dogal afetler için ev daha dayanikli hale getirmek için alabilir adimlar sigorta sirketi temsilcisi isteyin. Sen, firtina panjurlar ekleyerek çati takviye veya daha güçlü çati kaplama malzemeleri satin alarak prim düsürmek mümkün olabilir. Bu depremlere dayanacak onlari daha rahat hale getirmek için eski evleri güçlendirme olabilir. Buna ek olarak, ates ve su hasar riskini azaltmak için isitma, sihhi tesisat ve elektrik sistemleri modernizasyonu düsünün.

4. Ev degil, arazi sigortalayin.

Evinizin altindaki arazi hirsizlik, firtina, yangin ve ev sahibi politikasi kapsaminda yer alan diger tehlikeleri nedeniyle risk altinda degildir. Yani, satin almak için ne kadar ev sahibi sigorta karar degerini içermez. Bunu yaparsaniz, daha yüksek bir prim gerekenden daha ödeyecek.

5. Hirsiz için ev daha az çekici olun.

Genellikle duman dedektörleri, ölü-civata kilitler ve hirsiz alarm için en az yüzde 5 her indirimler alabilirsiniz. Bir hirsiz alarmi yüklerseniz Bazi sirketler kadar 15 ile 20 olarak yüzde prim kesen polis karakolunda yüzük, ya da sofistike bir yagmurlama sistemi yüklerseniz. Ayrica bir dis servis uyaran bir güvenlik sistemi için bir indirim alabilirsiniz. Bu sistemler ucuz degildir ve olmayan her sistem bir indirim için nitelendirir. Bu tür bir sistemin satin almadan önce, cihaz prim tasarruf ne kadar maliyet ve ne kadar, sigortaci tavsiye ne tür bulmak.

6. Birkaç ev sahibi sigorta tirnak alin.

Ayni kapsama fiyatlari yüzlerce dolar göre degisebilir, bu nedenle ev sigorta fiyatlari karsilastirmak için öder.