saglik tasarruf hesaplari (HSA) üzerinde ariza

Saglik Tasarruf Hesaplari için out-of-cep saglik giderleri ödeme kolay bir yoldur, ve sizin yarariniza onlari yönetmek bile uzun vadede para kaydedebilirsiniz. California çalisan saglik sigortasi artik isveren ile saglik faydalari açik kayit anda Saglik Tasarruf Hesabi (HSA) açma seçenegi içerir.
Bir HSA plani sadece saglik giderleri ödemek için kullanilan bir yüksek indirilemeyen saglik plani ve bir HSA banka hesabi (genellikle bir çek hesabi) olusur. HSA hesabiniza katkilari faiz tahakkuk ve bazi bankalarin bu yatirim fonlari ya da para piyasasi fonlari gibi yatirim seçenekleri yerlesik sunuyoruz. Yil üzerinden HSA yapilan katki paylari vergi indirim yapilir.
HSA planlari aileler için hem de bireyler için ayarlanabilir. 2011 yilinda aile katkilari için yillik $ sinirini 6150, ve bireyler $ için 3050. Eger 55 veya daha büyük iseniz, sizin HSA yapabilirsiniz 1000 $ bir kerelik telafi katkisi yoktur. Birçok isveren çalisanlarinin ve teklif daha çekici yapmak için ön fon HSA için HSAs kurmak. Onlar is degistirdiginizde Çalisanlar da, onlarla HSA almak. Hesap sahibinin 65 yas ulastiginda, HSA fon emeklilik geliri olarak geri çekilebilir.
2011 yilinda yeni degisiklik vergiye tabi olmayan saglik giderleri 10% 20% den ceza artistir.
Bazen düsük indirilebilir bir saglik sigortasi olmasi daha mantikli, ama bazen öyle degil. Bir HSA olmasi, saglik giderleri dogru vergi-ertelenmis para nasil uygulanacagi konusunda esneklik eklendi verir. Eger düsük bir muafiyet varsa, ayni zamanda yüksek prim var ve yüksek bir prim ödeme ve sadece birkaç kez bir yil doktora gidiyoruz, bir HSA kullanarak harcanan iyi para bulabilirsiniz. Olarak ortaya çikan tibbi masraflarini karsilamak için gerekli oldugu gibi HSA fon çünkü bir HSA ile, bir yüksek muafiyet için gelemez. Ne zaman ve ne kadar HSA fon yerine önce yüksek prim ödemek zorunda Yani, gerçekten kullanmak gerekir, size karar olabilir.
Tüm Kaliforniya saglik sigortasi fiyatlari ve sorulariniz için San Jose, CA Brauer Sigorta basvurun. Brauer isletmeler yardimci olur ve bireylerin kendi özel ihtiyaçlarina göre en iyi saglik sigortasi seçenekleri bulabilirsiniz.