yesil sürüs için bir rehber

Sürücülerin kendi araba sürüs durdurmak zorunda kalmadan gezegen yesil tutmak ve burada birkaç sey sürücülerin sürüs sirasinda yesil bir etki yerine, çevreye olumsuz etki yaratmak için ne yapabilirim vardir olabilir.

Önceliginiz, rüzgar sürükle neden olabilir bir portbagaj, gibi, arabadan gereksiz agirlik kaldirmaktir. Raf herhangi bir nedenle golf kulüpleri veya araçlari gibi gerekli degildir sonra tüm hantal ögeleri, için müstakil edilemezse, derhal çikarilmalidir. Hafif araç daha az sürükle ve bu nedenle daha az yakit çalistirmak için gerekli olacaktir. Ayrica mümkünse açilir tavan tutmak ve pencereleri kapali ve motor çalisma daha yapmak önlemek için mümkün oldugunca az klima kullanin.

Yeni bir araba seçimi de çevre ve yesil bilinçli alici üzerinde büyük bir etkisi biraz arastirma yapmak ve araba bir elektrik motoru hizlandirmak için açilir motor ve sahip oldugumuz en yakit tasarruflu araba ve / veya hangi hangi kesfedeceksiniz yapabilirsiniz araba zaman sarj edilir.

Yesil bilinçli sürücülerin de hemen daha fazla gaz yakar ya olan, hizlanma ya da çok hizli bir sekilde fren önlemek daha sonra aramak ve daha temiz yakitlar satin almak ve olacaktir. Hiz mantikli oranlarda sürüs ve araba arasinda güvenli bir mesafe tutmak da gaz kilometre gelistirmek ve gezegen yesil tutmaya yardimci olacaktir.

Ayrica çevreye duyarli sürücüler gaz dumani neden oldugu hava kirliligi artan yani sira tüketilen yakit artirir 60 mil üzerinde sürüs, tehlikeli yüksek hizlarda sürüs degil çünkü çok hizli sürücü bilmezler. Öte yandan yavas sürüs de yakit verimliligi etkiler ve yesil sürüs azaltabilirsiniz. En az 15 mil ya da uzun süre durdu varsa yapmak akilli bir sey motoru kapatmak için bir trafik sikisikligi tasinmaz yakalanmaktan ile seyahat ederken sürüs neden oldugu en kirlilik olusur. Trafik sikisikligini önlemek için iyi bir yolu önceden plan için, kosmak iyi planlanmis hepsi bir arada getir götür islerini gezileri birlestirmek ve yapmak.

Daha da iyisi, evde araba birakin ve yürümek ya da mümkünse bir bisiklete binmek. Bu sadece yakit tasarrufu ve kilometre azaltmak degil, ayni zamanda sürücü kendi sigorta sirketi ile kontrol ve ayni zamanda araç sigorta fiyatlari online alabilirsiniz araba sigorta azaltabilir.