araba kapsama – otomatik sigorta primleri ne gibi etkileri olanlar

Eger otomatik sigorta primleri için öksürükle zorunda miktarini belirleyecektir pek çok farkli faktör vardir. Bu faktörlerin her biri istatistiksel olarak belirli bir bölgede belirli bir nüfus için risk dayanmaktadir.

Yüksek sizinle ilgili risk, araç için ödemek zorunda olacak bu paranin yüksek miktari. Asagida ödemek zorunda oldugu prim etkileyecek bu riskleri bazilaridir.

Yas – Istatistiksel olarak, 25 yasindan küçük olan sürücüler yasli olanlar daha bir kaza olmasi olasiligi daha yüksektir. Bu, 25 yasin altinda iseniz, sigorta primleri olasilikla 26 açtiginizda daha yüksek olacak daha fazla oldugu anlamina gelir.

Cinsiyet – Bu bir önyargi gibi görünebilir, ancak kadinlar neden ya da erkeklere göre kaza olmasi olasiligi daha yüksektir. Bu istatistiksel nedenle, kadinlar için otomatik sigorta primleri erkekler için daha biraz daha yüksektir, kanitlanmis ve bir.

Cografya – sürücülerin sayisi oldukça düsük bir cografi konumu yasayan insanlar muadillerinden daha ucuz sigorta primleri olacaktir.

Sürüs ihlalleri – otomatik sigorta primleri karar verirken, sigortaci, geçmiste herhangi bir sürüs ihlalleri vardi varsa bilmek gerekir. Eger öyleyse, o zaman bu nedenle, baska bir tane daha muhtemeldir ve, sigortaci bir mazisi temiz olan biri daha prim daha yüksek bir teklif verecek.

Otomobil – Eger sigorta için aradiginiz araç türüne büyük ölçüde prim ödemek zorunda kalacak miktarini belirleyecektir. Bir SUV, örnegin, küçük bir iki-koltuklu çok daha fazla mal olacak.

Kredi derecelendirme – sigorta sirketleri her zaman kredi puani içine arastirmalar yapacak. Bunlar yüksek risk olarak çok düsük kredi derecelendirme insanlar görmek. Eger çok kötü kredi derecelendirme varsa Böylece, daha yüksek prim talep edecektir. Eger otomatik sigorta için basvuru yapmadan önce ilk olarak kredi notu ya da puani gelistirmek isteyebilirsiniz.

Eger bugün mevcut en düsük otomatik sigorta prim almak emin olmak için yapabilir bazi seyler vardir. Baslamak için en iyi yerlerden biri en ucuz teklif almak için farkli sigorta karsilastirarak yaklasik alisveris geregidir.