makale bakim müsteri

Bazi etik alimlari basittir. Bu süpermarkete haftalik yolculuk yapmak zaman kendi olmayan adil ticaret rakipleri karsisinda adil ticaret çikolata ve kahve seçmek kolaydir. Bu adil ticaret saticilardan elbiselerini satin tercih için oldukça basittir. Ancak, bu etik bir karar genellikle çok daha karmasiktir yapmak, banka veya sigorta sirketi ile de, finansal yatirim her türlü gelir.

Sirket ve kuruluslarin da etik manzarasi saygi ve sadece etik ses yollarla paranizi kullanacagi hangi bulmak gerçekten çok zordur.

Seçtiginiz sirketin yatirim tarihinin Untangling oldukça zor bir istir ve bazi çevrimiçi kaynaklardan arayisi içinde yararli olacaktir iken, digerleri sadece daha da zorlastirmak için hizmet edecektir.

Internette mevcut bilgi bir çok bir sekilde önyargili olmasi muhtemeldir, bu nedenle kullanmayi tercih ne olursa olsun kaynaklarin güvenilirligini degerlendirmek emin olun.

Daha da karmasik konularda yapar banka veya sigorta kurulusu kendi yatirim yapmak da para kullanmak olacaktir. Bu sirket ya da kurulusun etik olmayan biter yönelik sermaye koymak olmasa bile Yani, o olacak baska bir sirket yatirim oldugunu olabilir. Kendinizi bu zor bir görev kurtarmak için tüm yatirimlarin sonuçlarini izleyen bir sirket seçmek için deneyin.

Kooperatif, örnegin, sadece etik kuruluslar yatirim. Onlar en basindan itibaren müsterilerine bu söz olun.

Co-op ya, bankacilik için sadece mevcut degildir. Ayrica emin paranizi sadece için iyi bir yol olabilir bu hizmetleri saglamak için Co-op kullanarak, etik yönde gidiyor yapmak için daha fazla yollarini ariyorsaniz eger öyleyse, çok, onlardan etik ev ya da araba sigortasi satin alabilirsiniz baslar.

Co-op ancak, için kullanilabilen tek etik bir sirket degildir. Bakmak için zaman ayirin için istekli olup olmadigini olanaklari bir dizi orada vardir. Bazi sirketler sadece bunlari seçmek için ikna olabilir hayir neden her yil, kendi kar belirli bir kismini bagis için söz verir. Diger sirketler de çevreyi koruyor ve ayni seyi müsterilerine tesvik için belirli bir taahhüt olacaktir. En iyi ilgi ve endise kendi alanlarinda uygun olan birini seçebilirsiniz.