araba sigortasi ve posta kodu piyango

Birçok sey araç sigorta ne kadar olacagini belirlemek, yas, cinsiyet, iddia, araç tipini, ve hatta posta kodu. Insanlar evin konumuna göre daha yüksek araba prim tahsil edilmektedir. Örnegin, Kuzey Bati Londra bölgesi veya yasayan araç sahipleri bu tür Güney Bati olarak, daha güvenli oldugu düsünülen bu alanlarda yasayanlar daha kendi araç sigorta için £ 250 ortalama asiri ödemek.

Son yirmi yil içinde, sigorta motorlu tasitlar karsi suç oranlarina bagli kategoride bölgelere bölmek basladi, ve sonra prim daha en kötü etkilenen bölgelerde yasayan bu insanlar sarj var. Insanlarin araba sigortasi belirleme Bu yöntem piyango posta kodu kesin bir yaratti. Bu yasayan bölgenin sadece türü degil, örnegin, kirsal ya da kentsel, hatta Çünkü artan suç oranlari, prim fiyatlari bir kilometre yariçapi içinde degisebilir oldugu tespit edilmistir yasadigimiz sokaga asagi gelebilir sonraki kasaba. Bunun bir örnegi daha az bir mil uzaklikta sehir ise, ayni posta kodu altinda, 100 sterlin daha az olarak kaydedildi, Otuzlu yaslarinda bir erkek için bir teklif sadece £ 600 hit Wales, küçük bir kasabadir.

Ne yazik ki, bu piyango önlemek için birçok yol yok, ancak bazi küçük seyler yaparak kendinizi biraz kurus kaydedebilirsiniz: yikici çekmek olabilir görünür harici veya dahili degisiklik yapmadan, bir garajda park gibi ve de en basit – sigorta ucuz olacak bir araç seçimi.