kamyon sigorta ve FMCSA

Federal Motorlu Tasiyici Güvenligi Idaresi (FMSCA) ABD’de kamyon sektöründe düzenleyen bir yönetim organidir. Bu organizasyonun amaci, çesitli güvenlik düzenlemeleri olusturulmasi ve uygulanmasi yoluyla güvenlik ticari motorlu araçlar ve kamyon sürücüleri gelistirmektir.

Böyle bir düzenleme, CSA 2010 çarpismalar, yaralanmalar ve ticari kamyon ve otobüs bagli ölümlerin azaltarak ticari araçlar için güvenligini artirmak için tasarlanmis bir programdir. Sürücüler bireysel kaza ve / veya trafik kural ihlali istatistiklere dayali bir ve yüz (100 en kötü olan) arasinda bir puan atanir. Bu puanlar, aslinda, sürücüler için sigorta maliyeti sisirmek olabilir.

bagimsiz kamyoncu etkisi

Sahibi Operatör Bagimsiz Sürücü Dernegi, (OOIDA), puanlari gelen standartlarini motorlu tasiyicilar için gerekli olan 2 aksine ihlalleri ve ihlalleri 3 yil sayarak bagimsiz sürücüleri karsi agirlikli iddia, sistem hakkinda endiselerini dile getirdi.

Ayrica, organizasyon sadece mahkumiyet karsi uyari biletleri dahil olmak üzere tüm ihlalleri sayma kaygilari ifade eder. Puanlari da bir sürücü OOIDA inanilmaz yaniltici dikkate kaza, içinde hatali olup olmadigini belirtmez.

Bazi spekülasyon ticari kamyon sigorta sektörünün olabilir de kamu bilgilere dayanarak haksiz basak oranlari.

csa 2010 resmi durusu ve mevcut durumu

FMCSA resmi web sitesine göre, CSA 2010 “hem motorlu tasiyicilar ve halk için yollar daha güvenli yapmak için yeni ülke çapinda bir sistem kurar!” Mücadele

4 Ocak 2010 tarihi itibariyle, FMCSA karsi dava ile talep edilen geçici kalma izni ve dava deneme bekliyor ise CSA 2010’da ögrenildi su anda herkese açiktir degildi.