yüksek indirilemeyen saglik planlari – herkes için

Daha düsük prim ile, yüksek indirilemeyen saglik planlari artmaktadir saglik sigortasi primi maliyetleri ile çok cazip bir seçenek gibi görünüyor. Ama herkes için degil bu seçenegi atlamak için çok hizli olmayin.

Yüksek indirilemeyen saglik planlari ile, bu çok yüksek bir muafiyet ulasana kadar ofis ziyaretleri, reçete ve küçük kazalar gibi günlük masraflarini ödemek. Bu planlar daha geleneksel saglik planlari göre daha yüksek oldugu bir yillik muafiyet var. Bu sigorta sirketi önemli bir sey olur sürece iddialari ödemek zorunda anlamina gelir. Bir yüksek muafiyet ödüyoruz çünkü, saglik sigorta primleri size ödeme için kullanilir daha düsük olacaktir.

Dönem “yüksek indirilemeyen saglik plani” hemen hemen her zaman saglik tasarruf hesaplari (HSAs) ile birlikte çalisir. HSAs mevduat saglik giderleri için, yapilmis gibi biriken vergi avantajli tasarruf hesabi özel bir türüdür. Poliçe HDHP indirilemeyen ve izin verilen saglik giderleri ödemek için HSA para çekebilirsiniz.

Yüksek indirilemeyen saglik planlari tüm insanlar için iyi degildir. Bu muafiyetler yüksek ve genellikle yaklasik $ 1.000 $ 2.000 olarak yüksek out-of-cep giderleri gelemez içindir. Onlar saglikli ve genellikle reçeteli ilaçlar gerek yok olmalidir.

Bu planlarin bazilari bir yillik dogum bakimi için uygun olmadan önce beklemek var. Yani, hamile plani yok. Ayrica, hem de bir bekleme süresi olabilir, bu durumda, önceden var olan kosullar gerekmez.

Yüksek indirilemeyen sigorta ile gitmeye karar verirseniz, o zaman out-of-cep giderleri için bir HSA kurmak. Isvereniniz özel sigorta sirketleri için gitmeden önce bir plan sunuyorsa ilk göz atin. Bu isveren prim parçasi ödeyebilir mümkündür.

Çevresinde alisveris ve birden fazla tirnak bakmak ve prim maliyeti, muafiyet miktari, kapali ne ve ömür boyu yillik yarari karsilastirmak.